Baskı

Kartvizit Nedir, Neden Önemlidir?

Kartvizit Nedir

Kartvizit nedir sorusuna “Kartvizitler, kurumları ya da kurum çalışanlarını tanıtan, üzerinde önemli bilgilerin yer aldığı küçük ve yaratıcı kartlardır” şeklinde cevap verebiliriz. Kartvizit, bir kurum kimliği öğesidir ve aynı zamanda kurumsal kimlik tasarımları altında yer almaktadır.

Günümüzde gelişen dijital baskı teknikleri sayesinde eşi benzeri olmayan ve kreatif kartvizit tasarımları yapıyor, baskı işlemini gerçekleştiriyoruz. Kartvizit baskısı için genel olarak Bristol kâğıdı kullanılır. Fakat birçok kartvizit çeşidi de bulunmaktadır.

Kartvizitler, firmanız ve şahsınız için ilk algıyı oluşturmanıza yardım eder. Bu sebeple kartvizitinizin tasarımı ve baskı kalitesine gereken önemi vermeli, kurum imajınız için kartvizit baskınıza dikkat etmelisiniz.

Kartvizit Neden Önemlidir?

Kartvizitlerin en önemli amacı firmanızla potansiyel müşterileriniz arasındaki iletişimi sürdürülebilir kılmasıdır. Bir organizasyonda, toplantıda, eğitimde, ziyarette ya da günlük hayatta karşılaştığınız kişilere firmanız hakkında bilgi vermek ve akılda kalmanızı sağlayacak somut bir ürün sunabilmek adına kartvizitler çok önemlidir.

Kartvizit sayesinde farklı kişilerle temas kurarak bir iz bırakabilirsiniz. Kartvizit kurumsal iletişim ve kurumsal iş ilişkisi adına büyük fayda sağlar. Aynı zamanda firmanızın hedef kitlesi üzerinde marka bilinirliği yaratır.

Ayrıca karşılıklı iş ilişkisinde karşıdaki firma ya da kişiye kartvizitinizi vermediğinizde kurumsal itibarınız zedelenebilir. Bu yüzden kurum imajınız adına mutlaka kartvizit kullanmalısınız.

Kartvizit Çeşitleri Nelerdir?

Kartvizitlerin,

 • Şeffaf kartvizit,
 • Cep kartvizit,
 • Standart,
 • Micro,
 • Dikey,
 • Kare,
 • ve ayrıca katlamalı gibi birçok çeşidi bulunmaktadır.

Kartvizit Örnekleri;

Kartvizit Örneği Eczane Kartvizit Örneği

Kartvizit tasarlarken yapılan hatalar nelerdir?

 • Bir kartvizitte birden fazla markaya yer verilmesi. (Örneğin iki yeni girişiminiz var, kartvizitte bir girişimi ön yüze diğer girişimi arka yüze tasarlatmak hatadır. Her bir marka ve girişim için ayrı kartvizit olmalıdır)
 • Kartvizitte eksik ve fazla bilgi olması.
 • Kartvizitte yazılan bilgilerin güncel olmaması.
 • Markanın kurum kimliğini yansıtmaması.
 • Ölçü ve tasarımın kartvizit kurallarına uygun olmaması.

Online Kartvizit Nasıl Yapabilirim?

Canva, Shopify Free Business Card Maker, Business Card Land gibi programlar üzerinden kartvizit tasarımınızı ücretsiz bir şekilde oluşturabilir, baskısı için İz Copy Center’a ulaşabilirsiniz. Fakat ben tasarımıyla da uğraşamam diyorsanız, onu da sizin için halledebiliriz 😜​

Kartvizit tasarım ve baskı işlemini gayet uygun bir fiyata aynı gün yapıp ve sizlere teslim ediyoruz. Ayrıca Türkiye’nin her yerine kargo imkânımız olduğunu unutmayınız!

Detaylı bilgi ve fiyat teklifi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Kartvizitler hakkında daha fazla bilgi öğrenmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Bu yazımızda da kartvizit nedir ve neden önemlidir konusunu anlatmaya çalıştık. Umarım beğenmişsinizdir.

Son olarak kendinize iyi bakın.

Geri Dön