Baskı

Ozalit Baskı Nedir? | Gebze Ozalit

Ozalit Nedir

Ozalit bir baskı (ışığa duyarlı) tekniğidir. Yüksek ışık (şiddeti) kağıda vurdurularak pozlanır. Ozalit baskılar, genellikle mavi renktedir. Bu sebeple ozalite “Blue Print” de denilmektedir. Ozalit baskı plan kopyalamada, makine ve proje çıktılarında vs. sıklıkla kullanılır. Ozalit, Fransızca kökenli bir kelimedir.

Bir diğer tanım ile ozalit; mimar ve mühendislerin teknik çizim işleri yapan kişi ve kuruluşların sıklıkla tercih ettiği baskı ürünüdür. Bu baskılar genelde (kağıt üzerine) vektörel çizimli teknik plan ve proje çizimleridir.

Ozalit Baskı Ne İşe Yarar?

Ozalit, talebe göre oluşturulan bir tekniktir. İstenilen ölçülerde ozalit işlemi yapılabilir. Fakat özellikle inşaat projelerinin daha büyük görülebilmesi ve hızlı, rahat kullanılması için baskı yaptırılır. Bu sebeple büyük ölçekli kağıtlara gerçekleştirilen baskılar, genellikle ozalit olarak adlandırılıyor diyebiliriz.

Ozalit makineleri sahip olduğu ışın teknolojisiyle bu çeşidi hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Ayrıca istenilen her bir yazıyı ve resmi baskılayabiliyor. Yani kısaca ozalit makine, proje çoğaltması ve plotterlarla yapılan baskıların tümüne denir. Ozalit makineler, plotterların kullanıldığı her alanda kullanılabilen makinelerdir. Ayrıca bu makineler için hızlı üretim yapan, son derece verimli kullanılabilen ve büyük çaplı projelerinizi baskıya alan bir baskı makinesidir diyebiliriz.

Ozalit İle Neler Yapabiliriz?

Ozalit aracılığıyla;

  • Projelerinizin çıktısını alabilir,
  • Tarama yaptırabilir,
  • Fotokopi çektirebilir,
  • Ya da ciltleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca inşaat, makine, mühendislik, mimari gibi sektörlerde ve;

  • plan, kalıp, demir, beton, jeoloji, çatı, elektrik, su ve kanal, doğalgaz, telefon ve internet hatları, çevre peyzaj, çevre bahçe orman ağaçlandırma, enerji ve hes projeleri gibi projelerde de ozalit sıklıkla kullanılır.

Ozalit Baskı Fiyatları Nelerdir?

Ozalit fiyatı basılacak proje, plan ve adede göre değişiklik gösterir. Bu sebeple fiyat teklifi almak için her zaman bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Unutmayın Gebze Ozalit denildiğinde, direkt İz Copy Center akla gelir 😎​

Sizleri de mağazamıza bekliyoruz.

İz Copy Center;
📍 Hacı Halil Mah. Adliye Cad. No:31/A Erdem İş Merkezi Gebze / KOCAELİ
✍️ 0537 777 12 53 (WhatsApp)
📞 +90 262 644 22 99
✉️ kopyalama@izcopycenter.com

Geri Dön