Baskı

DTF Baskı Nedir ve Nasıl Uygulanır?

DTF Baskı Nedir ve Nasıl Uygulanır?

DTF baskı, pratik ve en yeni transfer baskı tekniklerinden biridir. DTF, İngilizce “Direct to Film” kelimelerinin baş harflerinden oluşur ve tercümesi ise “doğrudan film üzerine” demektir.

Koyu renkli ürünlere bile hatasız basım imkânı sunan, beyaz mürekkep için ön işlem gerektirmeyen DTF işlemi; inkjet teknolojisine bir alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır.

DTF baskı işlemini uygulayan kişi, özel yazıcı ve mürekkep kullanır; yine özel bir DTF filmi üzerine tasarımı basar. Transfer tozu ekler, toz erir. Ve son olarak transfer presi ile kumaş üzerine baskı ile aktarır. Bu sebeple DTF’e şeker baskı da denilmektedir. Ayrıca kumaşa ek bir önişlem yani pretreatment yapmaya gerek yoktur. Baskının, yani tasarımın etrafını kesmek de gereksizdir. DTF transfer tekniğinde tasarım, doğrudan kumaş üzerine aktarır. Bu işlemin en önemli değeri ise hemen hemen her kumaşa uygulanabilir olmasıdır. Ayrıca kumaşın yanı sıra 130 derece ısıya dayanıklı farklı materyallerde de kullanım sağlanabilir.

DTF BaskıDTF Baskı Makinesi ile Neler Yapılabilir?

DTF makinesi birçok kumaş türüne ve tekstil ürünlerine uygulanabilen bir baskı türüdür. Bu sebeple aklınıza gelen her türlü;

  • Şapka,
  • Tişört,
  • Çanta,
  • Sweat,
  • İş Kıyafetleri,
  • Maske,
  • Forma gibi materyallere baskı yapılır.

DTF işlemi, birçok kumaş türüne uygulanabilmesi ve farklı materyallerde kullanım avantajı sunması açısından dijital baskıda karşılaşılan bazı kısıtlamaların önüne geçer. Baskı işlemi uygulanan ürünler yıkamaya dayanıklı ve 60 yıkamaya kadar solmama garantilidir. Ayrıca ön işleme gerek olmadığı için baskı maliyetini düşürerek, yüksek bir kâr marjı sunar. Kısacası DTF baskı; dijital baskı sektörünün üretiminde kullanılan en etkili ve son teknoloji tekniklerden biridir.

DTF Baskısının Fiyatları Nelerdir?

DTF işleminin fiyatı basılacak ürün ve ürünün adedine göre değişiklik gösterir. Bu nedenle fiyat teklifi almak için bizlerle her zaman iletişime geçebilirsiniz. Hatta Instagram hesabımız üzerinden DTF videolarımızı ve baskı uygulanan ürünleri de görebilirsiniz.

O halde bizi takip etmeyi unutmayın!

Son olarak sizleri ofisimizde de görmek isteriz;

İz Copy Center;
📍 Hacı Halil Mah. Adliye Cad. No:31/A Erdem İş Merkezi Gebze / KOCAELİ
📞 +90 262 644 22 99
✉️ kopyalama@izcopycenter.com

Geri Dön

Benzer Yazılar